Léčba-akné.info

Informace o léčbě akné, jak se zbavit akné, přípravky na akné, problematická pleť

Trápí vás problémy s akné? Chcete mít krásné čisté tváře bez pupínků?

Tyto stránky vám přinášejí informace o způsobech, jak se zbavit nepříjemného akné.
Naleznete zde výběr nejúčinnějších přípravků proti akné a pro zlepšení kvality kůže.
Navštivte také internetový obchod s nabídkou levných kvalitních přípravků na akné.

Akné u dětí

I když se akné ve většině případů týká především dospívající mládeže, pokud jde o věk, moc si tedy nevybírá. Žádnou výjimku netvoří ani to, když se akné nečekaně vyskytne na pleti malých dětí, anebo dokonce rovnou sotva narozených miminek. Je vám pochopitelně jasné, že se jedná o velký strašák mnoha rodičů. Jestliže si tak pročítáte tyto a následující řádky, a zrovna vaše dítě na akné trpí, jsme velmi rádi, že vás můžeme uklidnit. V převážné většině případů jim závažnější rizika nehrozí. Akné je u malých dětí prakticky běžná záležitost, a obyčejně navíc dříve anebo postupem času samo o sobě zcela zmizí.

Přirozeně to pro žádného rodiče není asi úplně ten nejkrásnější pohled. Obličej jejich dětí hustě pokryjí červeně zbarvené pupínky, které vyvolávají obavy a celou řadu nepříjemných otázek. Měli bychom ovšem vědět, že co se týče těch nejmenších, nejedná se o nikterak výjimečný či závažný stav. Akné se prostě u malých dětí objevuje zcela přirozeně.

Velmi často tak třeba postihuje novorozence během jejich prvního měsíce života, eventuálně k němu dochází o něco později. Zároveň tak ovšem nepředstavuje ničím nezvyklou situaci, kdy se miminko již s akné narodí. Raději ještě jednou připomeneme, že se obyčejně nemusíte o své miminko obávat, jak nenápadně akné přišlo, tak zpravidla i odchází.

Jestliže jde o typická místa výskytu, akné se dětem nejčastěji dělá na tvářích či na nose. Méně rozšířenou partií, ale zase nijak překvapivou, jsou nicméně i záda, také zde se akné může objevit. V převážné většině případů dětské akné má podobu zarudlých pupínků anebo vyrážek. Obvykle navíc platí, že akné zpravidla vypadá hůř, než jaká je realita. A to zvláště tehdy, když dítě delší dobu brečí.

Jak už bylo řečeno, většinou samotné akné neznamená u dětí závažnější problém. Jakési komplikace ale vězí v tom, že celkem často si můžeme akné splést s příznaky nějakých jiných zdravotních či nějakou nemocí. Jestliže vám tedy připadá, že akné, anebo chcete-li pupínky obecně, na obličeji vaší ratolesti vypadají jakkoliv podezřele, rozhodně byste si měli promyslet, zda by nebylo lepší navštívit s dítětem pediatra.

Třebaže se totiž domníváte, že se skutečně jedná o akné, často mohou být zarudlé oblasti spolu s pupínky nakonec známkou ekzému, či to může znamenat třeba potničky.

Zaměříme se na hlavní příčiny, které mají za následek vznik akné u dětí. V podstatě se děli na tři tři typy. Zaprvé jde pochopitelně o základní mechanismy, kdy na povrchu kůže dojde k ucpávání mazových žlázek. Zadruhé se můžete v praxi potkat s tím, že se akné objevuje jako výsledný efekt na dříve prodělanou alergickou reakci, a zatřetí se může dále jednat o nemoc virového původu či zkrátka jako pouhá reakce těla na užívání nějakého určitého druhu léku. Když se akné nachází na těle právě narozeného miminka, anebo v průběhu prvních týdnů ihned po porodu, je nicméně nejpravděpodobnější verze, že akné způsobily spíše hormony. Během posledního stádia těhotenství totiž zcela přirozeně dochází k přenosu hormonů z těla matky přímo na její plod, to samozřejmě někdy může vyústit v to, že se u novorozence rozvine akné.

Bezpochyby výbornou zprávu pro všechny rodiče představuje ovšem také fakt, že se zpravidla nemusí v souvislosti s dětským akné moc rozhodovat, jaká léčba by byla ta nejlepší. Většinou je tak zcela dostatečné, když dítěti budete postižené části pravidelně dvakrát denně umývat obyčejnou vodou. Určitě byste ale neměli místa, kde má dítě akné, drhnout, vážně je jenom oplachujte.

V opačném případě může velmi lehce dojít k podráždění dětské pokožky. Ani ničemu moc nepomůžeme, když dítě budeme umývat zbytečně často. Vážně stačí mýt dítěti pokožku jen dvakrát každý den.

O akné

Určitě navštivte

  • Vyzkoušejte tipy na domácí bělení zubů a zvyšte si tak sebevědomí.
  • Pokud vás trápí nepříjemné akné, pak zjistěte všechny informace o akné a zbavte se ho navždy.
  • Nedaří se vám zhubnout? Nechte si poradit na Jak-zhubnout.com a zatočte s přebytečnými kily a nezdravým životním stylem.