Léčba-akné.info

Informace o léčbě akné, jak se zbavit akné, přípravky na akné, problematická pleť

Trápí vás problémy s akné? Chcete mít krásné čisté tváře bez pupínků?

Tyto stránky vám přinášejí informace o způsobech, jak se zbavit nepříjemného akné.
Naleznete zde výběr nejúčinnějších přípravků proti akné a pro zlepšení kvality kůže.
Navštivte také internetový obchod s nabídkou levných kvalitních přípravků na akné.

Černé tečky a jak na ně

Každý den se v České republice probudí tisíce lidí, a ti při pohledu do zrcadla prostě nechtějí uvěřit tomu, co v něm vidí. Přestože neznají příčinu, proč a hlavně odkud se na jejich obličeji neoblíbené černé tečky vzaly, ovšem udělali by cokoliv, aby se jich zbavili, a to pochopitelně pokud možno už napořád. Tedy s pravdou ven. Opravdu se nejedná o ty nejzávažnější potíže. Jestliže o této problematice víte alespoň minimální informace a disponujete těmi správnými prostředky, lze s konečnou platností tento vleklý problém vyřešit celkem brzy.

Nechtěné černé tečky, ve větší míře postihující partie obličeje, především pak nosu anebo jeho kořene. Běžně vznikají ze dvou základních příčin. V prvním řadě se může jednat zejména o výsledek vlivu škodlivého ultrafialového záření, či za druhé jejich přítomnost může mít co dělat s těmi minulými anebo momentálními komplikacemi s akné. Ať už je tomu ale ve vaší konkrétní situaci tak či onak, hlavní pravidla, jak bychom měli o naši pleť pečovat, jsou v obou případech úplně totožné.

Dermatologové už spoustu let upozorňují obyvatelstvo na rizika, která se pojí s opalováním. Sluneční paprsky, jež dopadají na naše těla totiž nepředstavují pouhý zdroj očekávaného bronzu, ale bohužel zároveň v sobě skrývají i možné nebezpečí, které vězí zrovna v dlouhodobějším působení ultrafialového záření na povrch naší kůže.

Pakliže tedy už několik sezón anebo dlouhá léta v létě rádi vystavujete své tělo slunečním paprskům, je zcela možné, že jste si tímto počínáním zadělali právě na zmíněné černé tečky. Protože čím více času strávíme s odhalenou kůží, tím rychleji dojde ke koncentraci pigmentů na těch nejméně vhodných partiích.

Ovšem nad celou záležitostí převládá nejspíše ten nejméně příjemný fakt, že ani když se budeme důkladně oblékat nebo se před sluníčkem schováme do stínu, neznamená to stoprocentní ochranu před tímto problémem.

Velmi často představují černé tečky jakousi památku na dříve prodělané obtíže s akné. Specialisté tak, co se týče dermatologie, připomínají, že černé tečky celkem běžně vznikají na takových místech, kde se ještě do nedávné doby akné nacházelo v jeho klasické formě.

I když jste důkladně dbali na to, abyste dodržovali všechna základní pravidla, myli jste si pravidelně obličej, čistili plet', používali k tomu určené prostředky a nekouřily velké množství cigaret, bohužel i tak se u vás černé tečky mohou dříve či později objevit. I když se samozřejmě snažíme skutečně pečlivě vyčistit naši plet', na trhu dostupné metody ještě neumožňují během čištění odstranit všechny nežádoucí složky či zbytky staré pokožky.

Vždycky tak na postižených částech těla přinejmenším nějaké zbytky zůstanou. A právě ony postupem času způsobují černé tečky. Konkrétní partie totiž pod svým povrchem běžně schovávají malinké částečky, z nichž v budoucnu vzniknou tyhle tečky.

Velmi dobrou zprávou ovšem zůstává skutečnost, že i přestože nikdy zcela nezabráníme tomu, aby se na našem obličeji nějaké ty černé tečky nevyskytly, možnosti, jak je odstranit, rozhodně nejsou žádným neřešitelným problémem.

Úkol je v takovýchto situacích pokaždé stejný: snažit se důkladně pročistit póry naší pleti. Pozoruhodnou a relativně obvyklou používanou variantou zde bývá třeba to, že si lidé napařují obličej. K dostání jsou přitom jak tradiční recepty, které plnou z lidové moudrosti naších babiček a prababiček, tak třeba i k tomu určené kosmetické prostředky a směsi, jež se vztahují rovnou pro napařování obličeje.

Stejně tak si můžete vybrat i jen samotné čistící přípravky, ať už v podobě nejrůznějším gelů anebo pleťových masek. Dále seženete rovněž tzv. séra na zmenšení pórů. Nevíte jistě, která z těchto dostupných možností je zrovna pro vaši pokožku tou nejvhodnější? Zeptejte se své kosmetičky či dermatologa.

O akné

Určitě navštivte

  • Vyzkoušejte tipy na domácí bělení zubů a zvyšte si tak sebevědomí.
  • Pokud vás trápí nepříjemné akné, pak zjistěte všechny informace o akné a zbavte se ho navždy.
  • Nedaří se vám zhubnout? Nechte si poradit na Jak-zhubnout.com a zatočte s přebytečnými kily a nezdravým životním stylem.