Léčba-akné.info

Informace o léčbě akné, jak se zbavit akné, přípravky na akné, problematická pleť

Trápí vás problémy s akné? Chcete mít krásné čisté tváře bez pupínků?

Tyto stránky vám přinášejí informace o způsobech, jak se zbavit nepříjemného akné.
Naleznete zde výběr nejúčinnějších přípravků proti akné a pro zlepšení kvality kůže.
Navštivte také internetový obchod s nabídkou levných kvalitních přípravků na akné.

Hormonální léčba akné

Akné se většinou obyčejně podaří vyléčit, ať už díky různým kosmetickým prostředkům, či při použití nějakého k tomu určeného přístroje, jež je samozřejmě účinnější. Pochopitelně ovšem žádné výjimky nepředstavují ani takové případy, kdy ty těžší podoby akné jakýmkoliv takovým pomocníkům docela dobře Samozřejmě ale žádnou výjimkou nejsou ani situace, kdy těžší formy akné podobným prostředkům úspěšně odolávají. Ale ani v takové situaci nemusíte být smutní a propadat skepsi. Můžete zkusit vhodnou a velmi efektivní léčbu akné pomocí hormonů. O co se tedy přesně jedná? Co taková léčba zahrnuje a umožňuje?

Jednoduše se dá říct, že hormonální léčba akné v současnosti ve většině případů probíhá tak, že člověk trpící na akné užívá některé typy hormonální antikoncepce, která je na našem trhu k dostání. V minulých letech se totiž už několikrát potvrdilo, že zrovna braní hormonální antikoncepce s sebou přináší i jeden velmi pozoruhodný vedlejší účinek. Přímým a kladným způsobem ovlivňuje výskyt akné.

Z obecného hlediska potom platí, že tím nejlepším prostředkem v boji s akné se ukazují ty druhy antikoncepce, jejichž vliv se zakládá na působení proti funkčnosti mužských pohlavních hormonů.

Ještě musíme podotknout, že i přes skutečně velkou pravděpodobnost, jak získat potřebný efekt, neznamená tahle cesta záležitost, která se vyřeší za dva dny. Na druhou stranu byste měli již od samého počátku raději počítat s tím, že vámi očekávaný výsledek se většinou projeví v rozmezí dvou až tří měsíců od doby, kdy zahájíte hormonální léčbu.

Jestliže vás tato možnost léčení zaujala, zeptejte se svého lékaře na antikoncepci s tzv. antiandrogenním efektem. Jedním z rozměrů, jak vůbec funguje, je totiž také to, že se ustálí produkce kožního mazu v mazových žlázkách, které tvoří hlavní zdroj těchto kosmetických problémů. Jako dobrý příklad tu uvádíme všechny preparáty obsahující progestin dienogest.

Hormonální léčba akné se sama o sobě ovšem v dnešní době nevymezuje pokaždé a jedině na předepsání hormonální antikoncepce. Sice se nyní nejedná o moc rozšířené prostředky, přesto bychom se rádi zmínili o tzv. kortikosteroidech, eventuálně i o spironolaktonech, i ty hrají v léčbě akné jistou roli.

Preparáty, které mají ve složení kortikosteroidy se zpravidla užívají orálním způsobem. Co se týče akné, základem jejich léčebného potenciálu je schopnost výraznou měrou napomáhat k snížení množství mužských pohlavních hormonů v lidském organismu. Interesantní je na celé této záležitosti především fakt, že k tomuto jevu dochází přímo v přirozeném prostředí, kde vznikají. Kortikosteroidy totiž dokáží ovlivňovat produkci mužských pohlavních hormonů přímo v oblasti nadledvinek.

Další kategorie přípravků s hormonálním charakterem, jenž ovlivňují přítomnost akné, mluvíme tedy o spironolaktonech, fungují na trochu jiné bázi. Na rozdíl od působení na produkci anebo aktivitu mužských pohlavních hormonů již zvládnou také spolupracovat se samotnými mechanismy vzniku akné. V konkrétní situaci se tu jedná o to, že spironolaktony dokáží velmi účinně zablokovat receptory mužských pohlavních hormonů. To zároveň znamená, že klesne schopnost mazových žlázek, které jsou přítomny v lidské pokožce, vytvářet ve zvýšené míře kožní maz.

Společně s tím spironolaktony znovu umí docílit toho, aby se snížila celková hladina tvorby mužských pohlavních hormonů, a to tentokrát nejen v nadledvinkách, ale také i ve vaječnících. Výsledkem toho je opět snížení síly, s jakou na povrchu pokožky dochází k produkování na první pohled viditelných projevů akné.

Ještě doplňme, že v praxi lékaři často předepisují spironolaktony spolu s hormonální antikoncepcí. A to proto, že spironolaktony jako takové mohou mít v někdy vedlejší účinky v podobě zvýšené citlivosti prsou, eventuálně také mohou vyvolávat nepravidelnosti menstruačního cyklu. Pakliže se to stanu, hormonální antikoncepce tlumí oba zmíněné vedlejší důsledky.

O akné

Určitě navštivte

  • Vyzkoušejte tipy na domácí bělení zubů a zvyšte si tak sebevědomí.
  • Pokud vás trápí nepříjemné akné, pak zjistěte všechny informace o akné a zbavte se ho navždy.
  • Nedaří se vám zhubnout? Nechte si poradit na Jak-zhubnout.com a zatočte s přebytečnými kily a nezdravým životním stylem.