Léčba-akné.info

Informace o léčbě akné, jak se zbavit akné, přípravky na akné, problematická pleť

Trápí vás problémy s akné? Chcete mít krásné čisté tváře bez pupínků?

Tyto stránky vám přinášejí informace o způsobech, jak se zbavit nepříjemného akné.
Naleznete zde výběr nejúčinnějších přípravků proti akné a pro zlepšení kvality kůže.
Navštivte také internetový obchod s nabídkou levných kvalitních přípravků na akné.

Jak na jizvy po akné

Výkladní skříně a také samotné regály našich lékáren a drogerií jsou přeplněny nespočtem nejrůznějších kosmetických prostředků, jež vám slibují, že odstraní malé jizvičky objevující se po akné. Často se vedou debaty o tom, jaký k tomuto účelu určený přípravek je zvládne odstranit co nejrychleji a nejúspěšněji. Třebaže některým z vás radost neuděláme, musíme vás hned na začátku upozornit, že tímto způsobem se tato otázka opravdu nepokládá. Pouhé používání kosmetiky vás většinou jizviček po akné už natrvalo nezbaví. Jedná se spíše o jakési podpůrné prostředky, které by se měly vhodně skombinovat s nějakými dalšími metodami. Zrovna těmito metodami se budeme v následujícím textu zabývat.

Technologický vývoj jde neustále dopředu a v několika posledních letech se tak ukazuje, že jednu z těch nejúčinnějších, samozřejmě zároveň musíme připomenout, že co se týče peněz nejdražší, možností, jak se těchto jizviček zbavíte, představují laserové paprsky.

Bezpochyby největší předností této techniky je také i fakt, že se jedná o poměrně velmi jednoduché řešení, které nevyžaduje příliš času ani vaší energie. Ačkoliv u některých pacientů lékaři navrhují jedno či dvě opakování, celková procedura nepřesáhne půl hodiny.

Doktor pacientovi trpícímu na akné zasaženou pleť nejprve pečlivě očistí a zbaví ji nečistot anebo odumřelých buněk, poté již dochází k samotné aplikaci laserových paprsků pomocí speciálního přístroje. Nedílnou součástí takovýchto přístrojů jsou v současnosti chladící systémy, které spolu s aplikací chladivého gelu na konkrétní místa učiní z ošetření laserovými paprsky opravdu nenáročnou proceduru, ze které žádný jedinec nemusí mít strach. Vlastní zákrok tedy probíhá bez bolesti, maximálně na těch nejvíce citlivých partiích může pacient cítí jakési štípání.

Charakteristickou součástí ošetření jizviček prostřednictvím laseru poté bývá i nanesení k tomu určenému krému, jenž pokožku zklidní. Měli byste se ovšem připravit i na možnost, že ihned po provedení zákroku vám nejspíše zčervená obličej tak, kde byla uskutečněna aplikace paprsků, ovšem ani to není důvod, abyste tuhle operaci podstoupili. Zarudnutí běžně po pár hodinách úplně zmizí, nanejvýše to může trvá několik následujících dnů. Někdy tento zákrok také doprovází to, že se vytvoří malinké stroupky anebo puchýřky, i ty ale znovu velmi rychle zaniknou.

Stejně jako také u většiny ostatních pleťových terapií byste měli raději počítat s tím, že ošetřenou pokožku musíte velice dobře ochránit před slunečními paprsku. Z toho důvodu byste si na několik měsíců měli nakoupit ochranné krémy s dostatečně vysokým filtrem.

Pochopitelně ne každý je tak majetný a může si odstranění jizev laserovými paprsky dovolit, ani ti nemusí zoufat a mohou eventuálně využít tzv. chemický peeling. Jeho efektivita vězí v tom, že se konkrétní místa natřou kyselinou glykolovou, jejímž tradičním zdrojem je cukrová třtina. Poté dochází k postupnému loupání horních vrstev kůže, tím zároveň začne její přirozená obnova. Druhý také velmi rozšířený druh chemického peelingu představuje použití tzv. Jessnerova roztoku, jehož hlavní součásti tvoří rezorcin, tedy kyselina salicylová a mléčná. Zvolit si můžete docela účinný tzv. TCA peeling.

Tehdy, pokud jizvy po akné nejsou až tak moc hluboké, aby jejich odstranění vyžadovalo zásah laserových paprsků, může vhodné řešení celých komplikací znamenat mechanické obrušování. Odborně se tato metoda jmenuje dermabraze. Jejími nejrozšířenějšími variantami jsou mikrodermabraze vakuová, diamantová, anebo krystalická. Základem tohoto postupu je plošné pokrytí zasaženích částí drobnými krystaly diamantu nebo oxidu hlinitého, ty poté nastartují postupné obrušování vyskytujících se jizev. Doporučuje se celou tuhle proceduru opakovat přinejmenším čtyřikrát.

O akné

Určitě navštivte

  • Vyzkoušejte tipy na domácí bělení zubů a zvyšte si tak sebevědomí.
  • Pokud vás trápí nepříjemné akné, pak zjistěte všechny informace o akné a zbavte se ho navždy.
  • Nedaří se vám zhubnout? Nechte si poradit na Jak-zhubnout.com a zatočte s přebytečnými kily a nezdravým životním stylem.