Léčba-akné.info

Informace o léčbě akné, jak se zbavit akné, přípravky na akné, problematická pleť

Trápí vás problémy s akné? Chcete mít krásné čisté tváře bez pupínků?

Tyto stránky vám přinášejí informace o způsobech, jak se zbavit nepříjemného akné.
Naleznete zde výběr nejúčinnějších přípravků proti akné a pro zlepšení kvality kůže.
Navštivte také internetový obchod s nabídkou levných kvalitních přípravků na akné.

Klinická léčba akné

Poněvadž se akné řadí k potížím, které často přímým způsobem ovlivňují kvalitu života všech lidí, kteří touto nemocí trpí, proto rozhodně není dobré nijak podcenit samotnou volbu léčení. Akné se obyčejně v největší míře vyskytuje především na obličeji, takže každý člověk, kterého během dne potkáme, může to, jak se rozšířilo sám ohodnotit. Není tedy jistě žádným překvapením, že stále více lidí by nejraději už nepoužívali babské rady nebo doporučení od známých. Naproti tomu, co se týče starosti o pleť, chodí do ordinace klinických specialistů. Nabídka dostupných možností léčby se totiž postupně rok od roku rozšiřuje. Pakliže byste se rádi dozvěděli, jak tedy v dnešní době vypadají ty nejrozšířenější způsoby klinické léčby akné, pak neváhejte a pokračujte ve čtení!

V současnosti si můžeme vybrat ze čtyř hlavních typů anebo způsobů, jak se dá akné ošetřit. První znamená, že se použijí laserové paprsky, ten druhý představuje metoda tzv. chemického peelingu, třetí se pak jmenuje mikrodermabráze a v neposlední řadě čtvrtý ve formě fototerapie. Nyní si je představíme hezky jeden po druhém.

Co se týče laserového ošetření, nebudeme nijak přehánět, když ji označíme za největší bombu minulého roku. A zatím opravdu nic nenasvědčuje ani tomu, že by v případě laserových paprsků jako účinné zbrani v boji s akné mělo zrovna v letošním roce dojít k poklesu oblíbenosti. Léčení pomocí laseru je totiž velmi efektivní, časově nijak náročná, ba co víc, dá se využívat u spousty druhů narušené pleti.

Podstata fungování laserového ošetření je celkem lehká. Laserové paprsky mají totiž velmi klíčovou vlastnost, asi dokáží proniknout hluboko pod povrch naší kůže. Navíc v tomhle případě umí relativně přesně „zasáhnout“ největší cíle, které mají za následek akné: ať už jde o nejrůznější bakterie, či mazové žlázky, jejichž nadprodukce je u nás hlavním zdrojem, proč vůbec máme potíže s pletí.

Společně s tím ovšem laserové přístroje, jež operují na místech, která ovládají akné, zvládnou své paprsky přednostně dostat do částí, kde se nachází krevní cévy. Partie, na nichž se objevují činné podoby akné, jsou tak zároveň i místy, na kterých dochází k silnějšímu oběhu krve. Samozřejmě i díky tomu tak laserové záření dokáže oslabit momentální přítomnost akné.

Musíme ještě připomenout, že tyhle moderní laserové přístroje často rovnou rozlišují, pokud se jedná o zdroj bakterií anebo mazových žlázek. Druhou nejrozšířenější verzí takové klinické léčby akné tvoří soubor procedur, které se souhrnně označují coby tzv. chemický peeling.

Základním principem je využití přirozené schopnosti některých slabých kyselin přímo přispívat k tomu aby se postupným stylem odlupovaly ty nejsvrchnější části kůže. V praxi se zpravidla používá ovocná kyselina.

Výsledkem celého procesu je poté to, že dochází k obnovení samotné pokožky, která že nejenom na první pohled vypadá lépe, avšak kůže je také daleko hladší na dotyk. Protože se zlepšuje hydratace pokožky, dále pleť produkuje méně mazu, a tudíž zprostředkovaně dochází i k omezení přítomnosti akné.

Třetí varianta léčby se nachází pod krkolomným názvem mikrodermabráze. Při této technice se využívají malé krystalky, ty při kontaktu s pletí dokáží nejenom velmi jemným stylem obrušovat její možné nerovnosti, ale zároveň tak také odstraňovat zbytky staré kůže. Ty bohužel v častých případech představují útočiště pro bakterie, kvůli kterých vzniká akné.

Když jednou začneme s tímto typem obrušování, v brzké době pokračuje zintenzivnění tvorby ostatních kožních buněk, jež společně vytváří zcela novou, akné nezasaženou vrstvu kůže. Mikrodermabráze představuje metodu, jejíž užití se nejvíce osvědčuje hlavně tehdy, pokud jde o méně závažné druhy akné.

Poslední, a tedy čtvrtá z těch nejběžnějších technik klinického ošetření akné, se jmenuje fototerapie. Ze samotného názvu je patrné, že to celé vězí v ošetření postižených partií za pomoci paprsků světla. Velikou výhodou fototerapie je zejména fakt, že jejím prostřednictvím umožňuje efektivně vyřešit ty závažnější podoby akné.

S ohledem na to, že základem téhle neinvazivní terapie je ale to, že má za cíl zvyšovat citlivost pokožky, zároveň tu také existuje částečné nebezpečí, že v případě jejího vystavení slunci ihned po vlastním zákroku dojde k nečekaným kožním reakcím. Z toho důvodu je fototerapie určena hlavně pro ty jedince, kteří zaručeně ví, že nebudou mít žádné problémy s tím, aby opravdu dbali na rady a pokyny lékařů.

O akné

Určitě navštivte

  • Vyzkoušejte tipy na domácí bělení zubů a zvyšte si tak sebevědomí.
  • Pokud vás trápí nepříjemné akné, pak zjistěte všechny informace o akné a zbavte se ho navždy.
  • Nedaří se vám zhubnout? Nechte si poradit na Jak-zhubnout.com a zatočte s přebytečnými kily a nezdravým životním stylem.