Léčba-akné.info

Informace o léčbě akné, jak se zbavit akné, přípravky na akné, problematická pleť

Trápí vás problémy s akné? Chcete mít krásné čisté tváře bez pupínků?

Tyto stránky vám přinášejí informace o způsobech, jak se zbavit nepříjemného akné.
Naleznete zde výběr nejúčinnějších přípravků proti akné a pro zlepšení kvality kůže.
Navštivte také internetový obchod s nabídkou levných kvalitních přípravků na akné.

Vliv slunce na akné

Mnoho lidí si myslí, že slunce i v dnešní době představuje opravdu jediný univerzálně platný klíč, jak docílit zdravé kůži. Často tedy již během jara netrpělivě očekáváme sluneční paprsky a plánujeme si, jak se v létě budeme opalovat, a díky tomu se už napořád zbavíme problémy s akné. Jestliže jsme právě vyslovili vaše přání, a přesně takové touhy máte i vy, pak vás nejspíše velmi zklameme. Naši předci sice už řadu let hovoří o blahodárném vlivu slunce na pleť, která trpí na akné, ovšem fakticky je celá otázka kolem akné a slunce o dost komplikovanější. Poměr mezi sluncem a akné je bohužel výrazně složitější, než by na první pohled mohlo připadat. Zatímco někdy nám sluneční paprsky vážně mohou v dobrém smyslu prospět, na druhou stranu v jiných případech dokáže naší pokožce spíše uškodit.

Opalování, jakožto zaručený recept pro ty, kteří trpí na akné, spadá mezi ty vůbec nejrozšířenější lidová doporučení vztahující se k těmto zdravotním problémům. Jak už to je ale v takových případech téměř zvykem, tato samotná záležitost má i své stinné stránky. Podle posledních klinických studií totiž nyní již s plnou platností můžeme prohlásit, že veškeré nashromážděné důkazy, které spojují vliv slunečního záření s kladným efektem na přítomnost akné, bohužel nejsou ani zdaleka tak jednoznačné, jak se ještě v relativně nedávné době vědci domnívali.

Jakousi dobrou vyhlídku ovšem momentálně pořád naznačuje odvětví výzkumu, které má za úkol popsat, zda lze najít spojitost mezi akné a tím, že člověku v těle chybí vitamín D. Nejspíše sami moc dobře víte, že právě pro vitamín D se někdy používá přezdívka „vitamín slunečních paprsků“.

Z obecného hlediska platí, že vitamín D si lidské tělo zvládá vytvořit samo bez cizí pomoci, ale k tomu potřebuje pobýt dostatečně dlouhý čas na sluníčku. Samozřejmě existují i způsoby, jak se člověk k vitamínu D dostane pomocí úpravy své stravy, ovšem i tak je platné, že nejlepší zdroj vždy znamenají sluneční paprsky. Pouze v tomhle případě tělu zajistíme, aby mělo tenhle potřebný vitamín v dostačujícím množství.

A teď už přicházíme k tomu nejdůležitějšímu: někteří vědci tvrdí, že konkrétní typy akné vznikají jako jistá reakce právě na nedostatek vitamínu D. Z toho důvodu je zcela dobré si zodpovědět na otázku, jestli třeba vám zvýšená tvorba akné také nesouvisí s nedostatečným přísunem vitamínu D. Jestliže opravdu ano, může sluneční záření skutečně vyřešit vaše dlouhotrvající potíže. Pakliže u vás převládá pocit, že vám chybí vitamín D, a zároveň se nemůžete zbavit akné, rozhodně se nebojte a navštivte vašeho lékaře.

Bohužel by bylo velmi předčasné si myslet, že slunce a dostatečná hladina vitaminu D vše spraví. Společně s tím také platí, že ultrafialové záření, jež doprovází sluneční paprsky, které dopadají na naši planetu Zemi, nepředstavuje pro lidské zdraví prospěšný prvek. Ultrafialové záření má tu schopnost, že vytváří skupiny volných radikálů, ty způsobují nejen to, že dochází ke stárnutí kůže, ale zejména vedou k rozvoji rakoviny kůže. To pochopitelně v reálném světě znamená, že když se rozhodnete vyléčit si své akné jedině pomocí intenzivního opalování, docílíte akorát tak toho, že v tom lepším případě vaše pokožka o dost zestárne. Zdůrazňujeme opět, že to se stane v tom lepším případě.

Tím největším a velmi často zmiňovaným argumentem, proč byste si měli zvolit „léčbu akné sluncem“ , bývají již na první pohled znatelné výsledky. Jako příklad uvádíme, že akné vytvořené na zádech už po několika letních hodinách, které strávíte na slunci, může vážně vypadat o dost lépe. Bohužel na tomhle místě vás musíme rovnou varovat a dodat holý fakt, že se většinou jedná de facto o optický klam. Na opálené kůži se akné zkrátka ztratí a nejde tolik vidět, ale opravdu nikam nezmizelo, pořád tam je. Opalování tak člověku, kterého obtěžuje akné, může přinášet spíše pouhou dočasnou úlevu ve formě takovéhoto krátkodobého zamaskování samotných obtíží. Jinak řečeno také tady platí, že efektivní léčení akné není tak pro spoustu z nás bez pravidelného čištění pleti za používání k tomu určených kosmetických prostředků i teď reálná.

O akné

Určitě navštivte

  • Vyzkoušejte tipy na domácí bělení zubů a zvyšte si tak sebevědomí.
  • Pokud vás trápí nepříjemné akné, pak zjistěte všechny informace o akné a zbavte se ho navždy.
  • Nedaří se vám zhubnout? Nechte si poradit na Jak-zhubnout.com a zatočte s přebytečnými kily a nezdravým životním stylem.